8. Sınıf Cümlede Anlam Testi

8. sınıf türkçe dersi Cümlede anlam ile ilgili LGS de çıkabilecek sorular üzerine hazırlanan online cümlede anlam testi.

Cümlede anlam da nesnel olan anlam yani doğruluğu ve geçerliliği kişiden kişiye değişmeyen, Öznel anlam doğruluğu ve geçerliliği kişiden kişeye değişen yani düşüncelerin anlatıldığı yargıların olduğu anlamlar.

Yine cümlede anlam testi içerisinde koşula bağlı yani şarta bağlı cümleler ile ilgili orta zorlukta test sorularının olduğu, sebep – sonuç yani birinin gerçekleşmesinin sebebinin diğerinin sonucu ile alakalı olan cümlerin olduğu test sorularının olduğu güzel bir 8. Sınıf Cümlede Anlam Testi

8. Sınıf Cümlede Anlam Testi

.....:::::: Cümlerde Anlam Testi ::::::......
Başla
Tebrikler - 8. Sınıf Cümlede Anlam Testi adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

Cümlede Anlam Konu Tarama Testi

Bu testimizi bitirdikten sonra 8. sınıf seviyesinde hazırlanmış olan 8. sınıf cümlede anlam konu tarama testini de http://testindir.com/8-sinif-cumlede-anlam-konu-tarama-testi/ bu adresten çözmeye başlayabilirsiniz.

8. Sınıf Cümlede Anlam Testi YAPILAN YORUMLAR