Escort Montpellier

EBA Sdk init failed 14 Hatası Çözüm Yolları

EBA Sdk init failed 14 Hatası Çözüm Yolları

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • EBA Sdk init failed 14 Hatası Çözüm Yolları

EBA sdk init failed 14 Hatası

EBA sdk init failed 14 hatası canlı ders uygulamalarının başlamasından itibaren en çok karşılaşılan hatalar arasında en başta gelmektedir. sdk init failed 14 hatasının çözümü hakkında yapılabilecek 2 yol var.
Genel olarak canlı ders başlatan öğretmenlerin ilk girişlerinde sorun olmasada bir sonraki gün girdiklerinde bu hatayı alabiliyor yada hiç daha önceden almadıklarında bilgisayarlarında da ir program yüklemedikleri halde EBA canlı ders açtıklarında sdk init failed 14 hatasına maruz kalabiliyorlar.

EBA sdk init failed 14 Hatası Çözüm Yolları

Yol programın bir başka program ile çakışması ki eğer bilgisayarınızda daha önceden zoom yüklüyse zoom alt yapısı EBA tarafından kullanıldığından program aynı dll dosyalarını kullandığından çakışma gerçekleşiyor. bu hata alındığında ilk yapılacak işlem Zoom uygulamasını ve EBA canlı derslere tıkladığınızda bilgisayarınıza yüklediğiniz canlı ders programını program ekle- kaldırdan bularak silmek daha sonra kurulumun gerçekleştirildiği C: klasöründe ki kurulum klasörünü silip tekrar EBA canlı derlere girip buradan uygulamayı tekrar kurmak. Büyük ihtimal artık sdk init failed 14 hatasından kurtulacaksınız.

EBA SDK İnit Failed 14 Hatası

EBA SDK İnit Failed 14 Antivirüs Güncelleştirme

Eğer 1. Yol işe yaramadıysa 2. yol ise bilgisayarınızda güncelleştirme bulunuyorsa windoes güncelleştirmeleri bunları hızlıca kurmak, antivirüs programlarını kapamak gerekecektir. Eba canlı yayın programını bazen antivirüsler virüs olarak algılayabiliyor. bunları yaptıktan sonra hala alıyorsanız hata 1. yoldaki gibi bilgisayarınızdan klasörleri silip kurulum yaparken indirdiğiniz programı sağ tuşa basarak yönetici olarak kur dan kurulumu yapmanız. Bundan sonra bu hata ile karşılaşma ihtimaliniz bulunmayacaktır diye düşünüyoruz.


Canlı Derse basıpta hiçbir işlem olmuyorsa ekranınızda internet tarayıcısını farklı internet tarayıcısı olarakta kullanabilirsiniz. Cherome ise firefox gibi

EBA Sdk init failed 14 Hatası Çözüm Yolları YAPILAN YORUMLAR