Escort Montpellier

EBA da İçerik Üretimi

EBA da İçerik Üretimi

EBA İçerik Üretimi Nasıl Yapılır ?

EBA üzerinden içerikler üretmek ve üretilen içerikleri paylaşmanın anlatacağı bu sayfadan yararlanarak içerikleirmizi oluşturup daha EBA yı daha fazla zenginleştirebiliriz.

EBA “İçerik Üretimi” sayfası nedir?

“İçerik Üretimi”, öğretmenlerimizin özgün içerikler üretmelerine olanak sağlayan, aynı zamanda EBA tarafından eklenmiş hazır içeriklerin de sunulduğu bir sistemdir. Bu bölümde, oluşturduğunuz “İçerikler”, bu içeriklerle oluşturabileceğiniz “Öğrenme Adımları” ve son olarak bu “Öğrenme Adımları”yla oluşturulabileceğiniz “Ders Akışları” bulunmaktadır.

EBA’ya içerik nasıl eklenir?

Yeni içerik eklemek için, “İçerik Üretimi“ altındaki “İçerikler” alanına girip “Yeni İçerik Ekle” düğmesine tıklayınız. Bu bölümde video, doküman, görsel, etkileşim ve ses içeriği ekleyebilirsiniz. Desteklenen dosya türlerini, “Desteklenen Formatlar”a tıklayarak inceleyebilirsiniz. İçeriğinizi, ekrandaki kutunun içine sürükleyerek ya da “Dosya Seçiniz” düğmesine tıklayarak bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz. Dosyanızı ekledikten sonra “Müfredat Eşle” adımına geçmeli ve bu adımda ders, sınıf, ünite ve konu seçimlerini yapmalısınız. Sonraki adımlarda karşılaşacağınız bilgileri de doldurduktan sonra, içeriğiniz “İçeriklerim” sayfasında görüntülenecektir.

EBA’da Ürettiğim içeriğimi paylaşabilir miyim?

Oluşturduğunuz içerikleri, içeriğin sağ alt köşesinde bulunan düğmeleri kullanarak gruplarınla paylaşabilir, ders listenize ekleyebilir, çalışma olarak gönderebilir, meslektaşlarınızla paylaşmak için kontrole gönderebilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

EBA “Öğrenme Adımı” nasıl eklenir?

Yeni öğrenme adımı eklemek için, “İçerik Üretimi“ altındaki “Öğrenme Adımları” alanına girip “Yeni Öğrenme Adımı Ekle” düğmesine tıklayınız. Öncelikle “Öğrenme Adımı” için başlık yazmalısınız. Hazırlamayı planladığınız öğrenme adımının tasarımına bu ekranda karar vermeniz gerekmektedir. Örneğin; bir “İçerik Kutusu”, bir de “Metin Kutusu” eklemek istediğinizde, soldaki bu kutucukları ekranın ortasına sürükleyip bırakmanız gerekmektedir. Eklemek istediğiniz içeriği bilgisayarınızdan seçebileceğiniz gibi, “EBA İçerikleri” ile hazır içerik havuzundan da seçiminizi yapabilirsiniz. Metin kutusuna ise, öğrenme adımınızda görünmesini istediğiniz metni yazınız.

Ekleme ve yazma işleriniz bittikten sonra öğrenme adımıyla ilgili müfredat bilgilerini girmelisiniz. Kaydettiğiniz öğrenme adımı, “Öğrenme Adımlarım” bölümünde yerini alacaktır.

Hazırladığım öğrenme adımını paylaşabilir miyim?

Öğrenme adımlarından istediğinizi, sağ alt köşesinde bulunan düğmelerle ders akışınıza ekleyebilir, meslektaşlarınızla paylaşmak istemeniz durumunda onaya gönderebilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

“Ders Akışı” nasıl oluşturulur?

Ders akışı oluşturmak için “İçerik Üretimi“ altındaki “Ders Akışları” alanına girip “Ders Akışı Oluştur” düğmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda “Ekle” düğmesine tıklayarak, ders akışınıza hazır bir soru veya öğrenme adımı ekleyebilir ya da “Oluştur” düğmesine tıklayarak kendi soru veya öğrenme adımınızı oluşturabilirsiniz.

Sırasıyla tüm alanları doldurup kaydettikten sonra oluşturduğunuz ders akışı “Ders Akışlarım” alanında listelenecektir.

EBA da İçerik Üretimi YAPILAN YORUMLAR