Escort Montpellier

EBA da Canlı Ders Uygulaması Klavuzu

EBA da Canlı Ders Uygulaması Klavuzu

EBA Canlı Ders Uygulaması Nedir ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 13 Mart itibaren korona pandemi hastalığı ile birlikte uzaktan eğitim kararı alması üzerine 2. dönem başından beri yenilenen EBA uygulaması kapsamında uzaktan eğitime göre şekillendirildi.

EBA üzerinden ve EBA TV üzerinden verilen derler ile birlikte öğretmenleride işin içine katarak eğitim kalitesini arttırılması hedeflenerek EBA Canlı Ders uygulamasına geçilme kararı alındı.

Bunun üzerine bakanlığın yayınlamış olduğu resmi yazı ile birlikte ilk önce 8. sınıf öğrencilerine ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Canlı Ders Uygulaması başladı. LGS ve YKS’ye hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencileri 15 Nisan 2020 tarihinden itibaren EBA üzerinden aşağıda simülasyonu verilen bir video şeklinde canlı ders uygulamalarına başladılar.

EBA Canlı Ders Nasıl Açılır ?

Eba üzerinden şuanda sadece LGS ye hazırlanan 8. sınıf öğrencileri ve yine YKS ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak açılan sisteme okul müdürleri modüle girerek ders vermek isteyen öğretmenlere modül üzerinden yetkilendirme vererek sınıfları oluşturuyor daha sonra öğretmenler dersin verileceği programı girerek öğrencilerin o saatte hazır olmalarını sağlayıp öğretmenler evlerinden canlı dersi başlatıyorlar.

EBA canlı Ders Oluşturma Videosu http://basinmus.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/videolar/video/m/spot165/

EBA Canlı ders teknik yardım videosu: http://basinmus.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/videolar/video/m/spot166/

Canlı Ders Tüm Sınıflara Açılacak Mı ?

15 Nisan 2020 tarihinde başlayan canlı ders uygulaması şuanda kullanılmakta olup tüm sınıflarda açılması için altyapı çalışmaları devam etmekte. Canlı ders uygulamasını tüm sınıflarda açılması konusunda Milli Eğitim Bakanının açıklaması var ancak tarih konusunda ve şuanda uygulanan sistemin pilot uygulama şeklinde yürütülmesinden dolayı tüm sınıflara açılmasının Mayıs ayı başından itibaren olması düşünülmektedir.

Okul Müdürleri Eba Canlı Ders Oluşturma
Okul Müdürleri Canlı Ders Oluşturma – 2
EBA da Canlı Ders Uygulaması Klavuzu YAPILAN YORUMLAR