7. Sınıf Elektrik Akımı Konu Testi

Elektrik akımı testi çözmeden önce temel elketrik akımı konu özetlerini okumanız ve aşağıda ki bilgilere göz atmanız tavsiye edilmektedir.

ELEKTRİK AKIMI
Elektronların iletken içinde düzenli ve devamlı olarak hareket etmesine elektrik akımı denir. Elektrik akımı bir elektron hareketidir. Bunun oluşması için düzenli elektron üreten ve pompalayan pil,akü veya elektrik santralleri gibi üreteçlere ihtiyaç vardır.
Pilin negatif kutbu, bir iletken tel ile pozitif kutba birleştirildiğinde,iletken tel üzerinden elektronlar negatif(-)kutuptan pozitif(+)kutba doğru hareket ederler.Elektrik akımının yönü ise pozitif(+)kutuptan negatif(-)kutba doğrudur. Kısaca elektronlarla akımın yönü zıttır. Eğer bu iletkene bir lamba ve bir anahtarda bağlanırsa basit bir elektrik devresi elde etmiş oluruz.

7. Sınıf Elektrik Akımı Testi

ELEKTRİK AKIMI TESTİ
Başla
Tebrikler - 7. Sınıf Elektrik Akımı Testi adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Diğer konu özetleri ve konu başlıklarını da sitemizizn içerisinde araştırarak Elektrik akımı testini başarı ile bitirebililrsiniz. Elektrik akımı soruları orta ve zor test sorularından oluşmaktadır.

7 sınıf elektrik enerjisi testi,
7 sınıf elektrik konusu soruları,
elektrik 7 sınıf konu testi,
7 sınıf fen elektrik test,
7 sınıf fen bilimleri elektrik testi çöz,
7. sınıf fen testleri
test çöz,
test İndir

7. Sınıf Elektrik Akımı Konu Testi YAPILAN YORUMLAR